Żerkowski: Wyjazd do Turcji był dla mnie ogromnym wyróżnieniem

Gracze pierwszego zespołu Warty Poznań dokładnie tydzień temu zakończyli zgrupowanie w Turcji. Dla jednego z nich był to wyjątkowy okres, gdyż po raz pierwszy w kadrze na wyjazd znalazł się Albert Żerkowski.  

18-letni obrońca na co dzień jest zawodnikiem zespołu A1, występującego w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18, jednak swą postawą na boisku coraz śmielej puka do seniorskiej piłki. Nie umknęło to uwadze trenerowi pierwszej drużyny Warty Poznań, który powołał go na zgrupowanie w Side jako jedynego zawodnika z obecnych drużyn Akademii. 

– Ten wyjazd był dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Po powrocie z Turcji jestem jeszcze bardziej zmotywowany, gdyż wiem nad jakimi elementami piłkarskiego rzemiosła powinienem się skupić, by wznieść moją grę na wyższy poziom.  

Jak zaznacza Albert Żerkowski każdy dzień zgrupowania to nie tylko ciężkie treningi mające na celu jak najlepsze przygotowanie zespołu, ale i dbanie o wspólne relacje między zawodnikami.   

Podczas dwóch tygodni treningów pod okiem trenera Dawida Szulczka wyniosłem bardzo dużo cennych lekcji. Za mną wiele godzin ciężkiej pracy. Ponadto cieszę się, że miałem możliwość pokazania się w dwóch meczach kontrolnych na tle solidnych rywali. Całe zgrupowanie oceniam bardzo pozytywnie, było świetnie zorganizowane. W zespole panuje dobra atmosfera, a osobiście czułem się jak pełnoprawny członek drużyny. 

Dla młodego zawodnika ostatnie miesiące to duży krok w jego karierze. Przed sezonem podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Warciarzami, coraz częściej pojawia się na treningach pierwszego zespołu, a jego kolejnym celem jest debiut w rozgrywkach Ekstraklasy.