Jesień 2021: dziewczęta

Runda jesienna była również udana dla zespołów z sekcji kobiecej. Drużyna trenera Łukasza Nowaka awansowała do CLJ U-15 i wiosną będzie rywalizowała z zespołami z całej Polski, z kolei młodsze zespoły notują nieustanne postępy w swoich rozgrywkach.

Zespół U-15 
I trener: Łukasz Nowak
II trener: Dagmara Zawadzka

Zespół U-15 oparty jest na zawodniczkach urodzonych w latach 2007 i 2008 oraz wyróżniających się zawodniczkach z rocznika 2009. Pierwszy cel, czyli udział w Centralnej Lidze Juniorek U-15, został osiągnięty już w… maju. Dobre występy w zeszłym sezonie zapewniły drużynie udział w tych rozgrywkach.

Wiedząc, jakie wyzwania czekają nas na wiosnę, skupiliśmy się na rozgrywaniu wartościowych gier kontrolnych. Większość z nich odbyła się z zespołami chłopięcymi, nie tylko młodszymi, ale także tymi z rocznika 2007. Z każdym meczem wyraźny był rozwój zawodniczek.

Ważny dla trenerów jest indywidualny rozwój każdej z piłkarek. Na tym polu młode „Zielone” mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami. Dzięki dobrym występom w zespole U-15, Zosia Wojciechowska i Oliwia Senger rozegrały mecze w CLJ U-17. Z siedemnastu piłkarek, które rozegrały spotkania w Wojewódzkiej Lidze Trampkarek, aż 13 otrzymało powołania do kadr wojewódzkich, a były to: Oliwia Senger, Apolonia Kościelak, Olga Bartkowiak, Alicja Ossowska, Ada Glogier, Wiktoria Urbaniak, Kasia Michalik, Michalina Szymańska, Zosia Wojciechowska, Marysia Golec, Kasia Włodarska, Roksana Otrębska i Oliwia Pietroń. Z kolei na zgrupowanie Jesiennej Akademii Młodych Orłów powołanie otrzymały Apolonia Kościelak i Michalina Szymańska, a także trenerka Dagmara Zawadzka.

Zespół U-13
I trener: Dagmara Zawadzka
II trener: Karolina Puzdrakiewicz

Rundę jesienną zespół młodziczek złożony z roczników 2009, 2010 oraz 2011 zakończył na drugim miejscu. Promuje nas ono do udziału w turniejach strefowych, gdzie będziemy walczyły o awans do Mistrzostw Polski w kategorii U-13. Wykonana przez nas praca pokazuje, że grupa staje się coraz bardziej stabilna nie tylko pod względem gry, ale szczególnie jej rozumienia. Cieszy fakt, że budują ją zawodniczki z dużym potencjałem, które są chętne do ciężkiej pracy i nie boją się rywalizacji. Poza meczami ligowymi systematycznie rozgrywałyśmy gry kontrolne. Wyniki końcowe oraz zaprezentowane umiejętności techniczne naszych zawodniczek dają nam sygnał, że idziemy w dobrym kierunku pod względem naszego szkolenia, czego najlepszym przykładem są powołania zawodniczek do kadry Wielkopolski. Z dużą niecierpliwością czekamy już na rundę wiosenną.

Zespół U-10

I trener: Anna Jankowska

Zespół U-10 w rundzie jesiennej rywalizował w wojewódzkiej lidze orliczek, w której zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Z każdym turniejem widoczny był postęp, a dziewczęta na boisku wyróżniała chęć budowania gry spod własnej bramki oraz dobry poziom indywidualnych umiejętności technicznych. Młode piłkarki wzięły również udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski do lat 9, na których zaprezentowały swoje umiejętności razem z rówieśniczkami z całego województwa. Poza rozgrywkami dziewczęcymi, zespół U-10 systematycznie rozgrywa mecze kontrolne z drużynami chłopięcymi.