Rafał Agaciński na stażu w Warcie Poznań

Skaut Polskiego Związku Piłki Nożnej, Rafał Agaciński odbył tygodniowy staż w Warcie Poznań, podczas którego wymieniał się doświadczeniem w zakresie szkolenia i skautingu z trenerami Akademii. 

Rafał Agaciński jest skautem w PZPN, gdzie zajmuje się wyszukiwaniem i obserwacją polskich talentów na terenie Niemiec. Do Poznania przyjechał na kilkudniowe szkolenie, podczas którego zdobywał nową wiedzę, ale też dzielił się doświadczeniem z trenerami. W trakcie pobytu spotkał się z dyrektorem Akademii, Wojciechem Tomaszewskim, dyrektorem sportowym Warty Poznań, Radosławem Mozyrko oraz z analitykiem pierwszego zespołu „Zielonych”, Tomaszem Przekazą. Nasz gość poznał również struktury oraz metodologię działania Akademii, obserwował pracę działu skautingu, a także obejrzał mecz barażowy do CLJ U-15 oraz kibicował Warcie podczas derbów Poznania.

– Bardzo się cieszę, że miałem możliwość odbycia stażu w Warcie Poznań. To był dobrze spędzony czas – dużo się nauczyłem, mogłem prowadzić ciekawe rozmowy z trenerami i wymienić się doświadczeniem. Widać, że Klub wykonuje dobrą pracę i pozytywnie się rozwija, czego potwierdzeniem jest posiadanie zespołów juniorskich we wszystkich ligach centralnych. Szczególnie otwarci i pomocni byli dyrektor Akademii, Wojciech Tomaszewski oraz trener Wiktor Kopczyński, za co bardzo dziękuję – podsumował.

Dziękujemy za wizytę!