Trener Pogoni Szczecin na stażu w Warcie Poznań

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w Klubie trenera Akademii Pogoni Szczecin, Nikodema Wójcika. Szkoleniowiec odbywał kilkudniowy staż w Poznaniu w ramach zdobywania kolejnego stopnia licencji trenerskiej.

Nikodem Wójcik jest trenerem w szczecińskiej akademii, gdzie zajmuje się zawodnikami z rocznika 2014. W Akademii Warty Poznań miał możliwość obserwacji treningów oraz meczu drużyny juniorów młodszych trenera Kamila Szulca, co było jego pierwszym kontaktem z piłką młodzieżową.

Bardzo się cieszę, że mogłem odbyć staż w Warcie Poznań. Trenerzy przekazali mi dużo wiedzy, którą mogę wykorzystać na początku mojej przygody z piłką 11-osobową. Szkoleniowcy byli otwarci, zwłaszcza trener Kostas Milonas, który zostawał ze mną po treningu i analizował mecz. To było dla mnie świetne doświadczenie – ocenił trener Wójcik.

Szkoleniowiec akademii Pogoni uczestniczył również w zajęciach zespołu żaków prowadzonego przez trenera Michała Gościniaka, a także poznał zagadnienia teoretyczne związane ze strukturą i metodologią Klubu, które przedstawił mu dyrektor Akademii Warty Poznań, Wojciech Tomaszewski.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!