Trenerzy z kursu UEFA A odbyli szkolenie w Akademii Warty Poznań

W zeszły czwartek kilkunastu trenerów z województwa kujawsko-pomorskiego wzięło udział w jednodniowym szkoleniu w Akademii Warty Poznań w ramach kursu UEFA A.

Trenerzy spędzili intensywny dzień w siedzibie poznańskiego Klubu. Z samego rana mieli zajęcia organizacyjne, podczas których poznali strukturę i zasady funkcjonowania Akademii, a następnie spotkali się z Piotrem Tworkiem, trenerem I zespołu Warty Poznań. Szkoleniowiec wprowadził kursantów w teoretyczne aspekty ćwiczeń realizowanych w drużynie seniorów, po czym cała grupa udała się na pobliskie boisko przy Drodze Dębińskiej, aby obejrzeć trening w praktyce.

Trenerzy poznali również podstawy metodologii szkolenia, która jest systematycznie wdrażana w szkółce „Zielonych” i coraz bardziej rozwijana. Na przykładzie zajęć zespołu trampkarzy C1 oraz Warta Talencik, mogli analizować warianty teoretyczne, by później móc ocenić tę wiedzę podczas treningu.

– Bardzo się cieszymy z wizyty trenerów z kursu UEFA A. Mamy dzięki temu możliwość podzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń z wprowadzania metodologii w naszej Akademii. Wielu trenerów podczas pobytu było zainteresowanych opcją indywidualnego stażu, aby jeszcze bardziej zagłębić się w nasze metody. Liczymy, że w przyszłości kolejni szkoleniowcy nas odwiedzą, jesteśmy otwarci na przekazywanie efektów naszej pracy – podsumował Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań.

Dziękujemy za wizytę!