Trenerzy na stażu w Akademii Warty Poznan

Trenerzy na stażu w Akademii Warty Poznań

Trenerzy Adam Górski i Sławomir Zając odbyli kilkudniowy staż w Akademii Warty Poznań, podczas którego poznawali metodologię pracy w szkółce „Zielonych”, a także obserwowali treningi drużyn młodzieżowych oraz I zespołu. Dziękujemy za wizytę!

Adam Górski na co dzień pracuje jako trener bramkarzy w Drużynie Wiary Lecha, która występuje w V lidze seniorskiej, opowiada również za szkolenie w tamtejszej akademii. Sławomir Zając z kolei przyjechał na staż do Poznania z sąsiedniego województwa, gdzie trenuje orlików i żaków w Falubazie Zielona Góra oraz Starcie Płoty.

Podczas kursu w Warcie Poznań trenerzy mieli okazję obserwować treningi juniorów starszych i młodszych, którzy grają w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Szkoleniowcy byli również na treningu I zespołu „Zielonych”, który przygotowywał się do ligowego starcia z Zagłębiem Lubin, a trener Zając dodatkowo uczestniczył w zajęciach grup z kategorii C1, D1 oraz E1.

„To dobry bodziec dla trenerów, żeby się rozwijać. Treningi są przeprowadzane płynnie, jest duża intensywność. Zawodnicy są na wysokim poziomie wyszkolenia, więc praca z takimi grupami to czysta przyjemność” – ocenił trener Górski. „Zawodnicy są bardzo świadomi, jeżeli chodzi o rozumienie gry i tego, co dzieje się na boisku. Widać, że treningi są poukładane, trenerzy są merytorycznie przygotowani do zajęć i ta praca wykonywana jest bardzo efektywnie” – uzupełnił trener Zając.

Szkoleniowcy mieli również zajęcia teoretyczne, dzięki którym mogli poznać aspekty metodologii wprowadzane w Akademii Warty Poznań. „Metodologia jest pojęciem nowym w Warcie Poznań, ale widać, że to już zaczyna funkcjonować. Patrząc długofalowo, na pewno przyniesie to efekty i w przyszłości w drużynie seniorskiej będzie coraz więcej wychowanków” – zakończył trener Górski.