Zmiany kadrowe w Akademii Warty Poznań

Zmiany kadrowe w Akademii Warty Poznań

Przed nadchodzącym sezonem nastąpiły zmiany w sztabie szkoleniowo-medycznym Akademii Warty Poznań. Oprócz roszad personalnych, pojawiły się również przetasowania na stanowiskach trenerów w poszczególnych zespołach.

Po zakończeniu poprzednich rozgrywek ze sztabem akademii „Zielonych” pożegnało się pięcioro trenerów. Szeregi Warty Poznań opuściła trener Violetta Biegańska, która zdobyła z debiutującym w lidze zespołem Młodziczek VI miejsce w Mistrzostwach Polski. W kadrze trenerskiej nie zobaczymy już również trenerów Patryka Czubaka i Wojciecha Janickiego, którzy wiosną prowadzili zespół Trampkarzy w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Z klubem rozstali się także trener Wojciech Sysiak, szkolący w ubiegłym sezonie zespół Żaków oraz trener bramkarek w sekcji kobiecej, Sebastian Przybylski.

W związku z odejściem trenerów, akademię zasilili nowi szkoleniowcy: Patryk Chabowski i Radosław Cegielski poprowadzą zespół Trampkarzy C2, Mikołaj Piechowiak został trenerem Młodzików D1, natomiast do drużyny Żaków F2 dołączył Adam Andrzejczyk. W sztabie sekcji kobiecej pojawiły się z kolei dwie trenerki: Karolina Ziółek w zespole U-17 oraz Karolina Puzdrakiewicz w zespole U-13.

Zmiany objęły również pozostałe stanowiska. Do grona fizjoterapeutów dołączył Oskar Orszyński, a trzecim trenerem przygotowania motorycznego został Dariusz Walasek. Obaj panowie będą opiekowali się zawodnikami z bloku Junior C. Z kolei funkcję trenera bramkarek będzie pełnił Mikołaj Morawski.

Oprócz zmian w składzie personalnym, pojawiły się również korekty w sztabach poszczególnych zespołów. Aktualna lista znajduje się tutaj.

W imieniu całej Zielonej Rodziny dziękujemy byłym trenerom za współpracę i życzymy wielu sukcesów! Tym samym witamy nowych szkoleniowców na pokładzie Akademii Warty Poznań.