Canarinhos Skórzewo partnerem Akademii Warty Poznań

Kolejny klub związał się z Wartą Poznań umową partnerską, na mocy której obie akademie będą realizowały program rozwojowy dla młodych zawodników. Do grona partnerów „Zielonych” jako dwunasty dołączył podpoznański klub Canarinhos Skórzewo. Witamy w Zielonej Rodzinie!

Skórzewska akademia z gminy Dopiewo zajmuje się szkoleniem dzieci już od najmłodszych lat i rozwija swoich wychowanków, którzy sukcesywnie trafiają do większych klubów. Od dzisiaj szkółka będzie współpracowała w tym zakresie z Akademią Warty Poznań. Kooperacja obejmie warsztaty z metodologii, wymianę doświadczeń, szkolenia z organizacji i promocji, udział we wspólnych turniejach oraz transfery zawodników, którzy będą mogli spróbować swoich sił w stolicy Wielkopolski. Wspólne działania będą stanowiły korzyść nie tylko dla młodych piłkarzy, ale również kadry trenerskiej, która będzie mogła brać udział w dedykowanych szkoleniach podnoszących kwalifikacje.

Umowę partnerską podpisali przedstawiciele obu klubów. Canarinhos Skórzewo reprezentowali prezes Mariusz Matouszek oraz członek zarządu Sławomir Kurpiewski, natomiast Wartę Poznań koordynator ds. klubów partnerskich, Łukasz Nowak.

#WARTOwspółpracować!