Podsumowanie rundy Młodzików i Orlików

Kolejna część podsumowania rozgrywek dotyczy zespołów Młodzików i Orlików, którzy nie tylko mierzyli się ze swoimi rówieśnikami, ale też rywalizowali w starszych kategoriach wiekowych. Trenerzy ocenili ich zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2020/21.

WARTA POZNAŃ MŁODZICY (D1 – 2008)
I trener: Daniel Ledzion
II trener: Bartosz Bejma
Zespół Młodzików D1 składający się z graczy z roczników 2008 oraz 2009 rozgrywał mecze ligowe na dwóch frontach: w I Lidze Wojewódzkiej oraz w I Lidze Okręgowej. W pierwszych rozgrywkach drużyna zajęła II miejsce i zdobyła najwięcej bramek ze wszystkich zespołów. W Lidze Okręgowej występowali głównie zawodnicy z rocznika 2009, którzy byli wspierani przez kilku starszych kolegów. Mimo prowadzenia w tabeli do przedostatniej kolejki, ostatecznie Młodzicy zajęli II miejsce i również mogli pochwalić się największą liczbą strzelonych goli spośród wszystkich zespołów. Zawodnicy Milan Wojtaszek oraz Olaf Bleja zostali docenieni powołaniami na Mistrzostwa Polski do kadry WZPN, na liście rezerwowej znalazł się także Jędrzej Hanuszczak. Na zgrupowania kadry w trakcie sezonu powoływani byli również inni wyróżniający się zawodnicy z zespołu: Rafał Tomczak, Jakub Jarzębowski, Wojciech Golak, Wojciech Bereszyński i Kacper Czyż. W trakcie sezonu udało się wypracować proaktywny sposób gry co przyczyniło się do indywidualnego rozwoju naszych podopiecznych. 

WARTA POZNAŃ MŁODZICY (D2 – 2009)
I trener: Adam Galas
II trener: Kostas Milonas
Zawodnicy z zespołu Warty Poznań 2009 występowali głównie w Lidze Wojewódzkiej D2 gr.1. W minionym sezonie zajęliśmy pierwsze miejsce w tej lidze i tym samym powtórzyliśmy sukces z roku 2018/19. W całym sezonie 2020/21 w Lidze Wojewódzkiej wygraliśmy 15 spotkań, dwa zremisowaliśmy, a jeden mecz przegraliśmy. Z bilansem bramek 107 do 17, w dniu 20 czerwca zagraliśmy na stadionie w Środzie Wielkopolskiej finał ligi. Naszym przeciwnikiem był zespół AP Reissa Kalisz, z którym wygraliśmy 6:0 i zdobyliśmy mistrzostwo. Nasi zawodnicy występowali również w Lidze Wojewódzkiej D1 i Okręgowej D1, a także w Lidze Okręgowej D2 i tam pomagali w osiągnięciu sukcesów. Trzeba dodać, że nasz nowy bramkarz, Szymon Dudka w rundzie wiosennej wpuścił tylko jedną bramkę. Drużyna w okresie wiosennym rozegrała bardzo dużo gier kontrolnych z wymagającymi przeciwnikami, takimi jak Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Jaguar Gdańsk, Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Stilon i Warta Gorzów WLKP. Nasi zawodnicy byli regularnie powoływani do kadry WLKP i wysoko oceniani przez selekcjonera Błażeja Czyżewskiego. Ponadto zawodnik Maksymilian Mania będzie reprezentował nasz klub w tegorocznej Letniej Akademii Młodych Orłów organizowanej przez PZPN. Jest to ogromne wyróżnienie dla tego zawodnika oraz całej drużyny.

WARTA POZNAŃ ORLIKI (E1 – 2010)
I trener: Bartosz Tomaszewski
II trener: Piotr Mydlikowski
Zespół Orlików złożony z dziewiętnastu graczy rywalizował w dwóch ligach: Okręgowej E1 oraz Okręgowej D2. Drużyna rozgrywała spotkania w swojej kategorii wiekowej oraz w roczniku starszym, co skutecznie wpłynęło na rozwój procesu szkoleniowego. Zawodnicy w lidze E1 zdobyli łącznie 204 bramki, co było najlepszym rezultatem w całych rozgrywkach. Oprócz rywalizacji ligowej, zespół brał udział w sporej liczbie gier kontrolnych z silnymi drużynami ekstraklasowych akademii. Rywalizacja na poziomie ogólnopolskim znacząco wpłynęła na rozwój naszych zawodników oraz stworzyła możliwość porównania jakości szkolenia w naszym kraju. Warto również dodać, że nasz zespół odnosił zwycięstwa z bardziej renomowanymi przeciwnikami, a ponadto prezentował wysoką jakość piłkarską. Rywalizowaliśmy między innymi z Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław czy Legią Warszawa. Możemy się również pochwalić cyklicznymi zaproszeniami naszych zawodników na zgrupowania kadry wielkopolskiej w roczniku 2010. Na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy w całej rundzie prezentowali wysoką jakość piłkarską: Wiktor Tomaszewski, Damian Czaprański oraz Szymon Niewiadomski. Niemniej całemu zespołowi należą się duże brawa po zakończonym sezonie.

WARTA POZNAŃ ORLIKI (E2 – 2011)
I trener: Piotr Schulze
II trener: Wiktor Kopczyński
Zespół z rocznika 2011 występował w minionym sezonie w I Lidze Orlika E2, gdzie na koniec zmagań uplasował się na II miejscu, ulegając zwycięzcy niewiele gorszym bilansem bramkowym. Mimo, że chłopcy po raz pierwszy mieli okazję grać w piłce siedmioosobowej, prezentowali bardzo wysoki poziom nie tylko pod kątem umiejętności technicznych, ale także organizacji gry. Z każdym kolejnym miesiącem oraz meczem można było zauważyć progres u chłopców. Dzięki systematycznej pracy i dużemu zaangażowaniu na treningach, dzieci zdobywały wiedzę i nowe umiejętności. Sprawdzianem podejmowanych działań i ich efektów były mecze kontrolne z najlepszymi akademiami w Polsce, m.in. Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Lech Poznań, Barca Akademia Warszawa, FASE Szczecin, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia i wiele innych, w których nasi chłopcy toczyli zacięte boje, niejednokrotnie wychodząc z tych pojedynków zwycięsko. Dobra gra naszych zawodników została dostrzeżona przez trenerów z rocznika 2010, co zaowocowało możliwością trenowania i grania ze starszymi kolegami. Była to nagroda za ciężką pracę oraz postępy, jakie chłopcy wykonali przez cały sezon. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Oliwier Czubek i Gustaw Starosta, jednak sukces jednostki buduje cała drużyna, dlatego gratulacje należą się wszystkim zawodnikom.