Sześć zawodniczek Warty Poznań w kadrze U-15

Zawodniczki Akademii Warty Poznań w kadrze Polski U-15

Aż sześć zawodniczek Akademii Warty Poznań zostało powołanych na najbliższe zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski do lat 15, które odbędzie się w dniach 15-18 czerwca w Bydgoszczy. Dziewczyny, gratulujemy!

Na 28-osobowej liście kadrowiczek ogłoszonej przez trener reprezentacji Polski U-15, Paulinę Kawalec znalazło się sześć zawodniczek „Zielonych”: obrończynie Zofia Budasz i Martyna Łuczak, a także pomocniczki Julia Hennig, Matylda Kościelak, Weronika Polak oraz Julia Tokar. Dziewczyny należą do zespołu juniorek Warty Poznań, który na co dzień rywalizuje w seniorskich rozgrywkach IV ligi kobiet oraz bierze udział w barażach do Centralnej Ligi Juniorek U-17. W obecnym sezonie drużyna występowała również w Centralnej Lidze Juniorek U-15, w której dotarła do etapu ćwierćfinału. Trenerami zawodniczek są Anna Jankowska i Łukasz Nowak.

Młode piłkarki już w najbliższy poniedziałek, 15 czerwca udadzą się do Bydgoszczy na czterodniowe zgrupowanie konsultacyjne. Warto dodać, że zawodniczki „Zielonych” stanowią najliczniejszą klubową reprezentację wśród powołanych kadrowiczek.

W imieniu całej Zielonej Rodziny gratulujemy wszystkim dziewczynom powołania do młodzieżowej kadry narodowej!

Fot. Michał Kościelak