Trenerzy Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard odbyli staż w Akademii Warty Poznań

Trenerzy ze Stargardu odbyli staż w Warcie Poznań

Trzech trenerów z zachodniopomorskiego klubu Błękitni Stargard odbyło kilkudniowy staż w Akademii Warty Poznań. Szkoleniowcy uczyli się od trenera Kamila Szulca, który prowadzi zespół Juniorów Młodszych w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Marcin Kamiński, Krystian Guściora i Damian Sałapata na co dzień pracują w Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard, gdzie szkolą najmłodsze grupy dziecięce. Podczas pobytu w Warcie Poznań mieli okazję uczestniczyć w treningach zespołu Juniorów Młodszych prowadzonych przez doświadczonego trenera poznańskiej akademii, Kamila Szulca.

– Udział w zajęciach trenera Szulca był dla nas cenny i dał nam dużo wiedzy, której wcześniej nie poznałem. Z pewnością poszerzyło to nasze horyzonty, a także dało dużo do przemyślenia i zastosowania w naszych zespołach – ocenił trener Marcin Kamiński. – Jesteśmy na początku drogi trenerskiej, więc to był dla nas wartościowy czas. Poznaliśmy kierunek, w którym możemy dalej szkolić się i rozwijać – dodał trener Krystian Guściora.

Szkoleniowcy odbyli również warsztaty z metodologii i analizy, które prowadził specjalista w tej dziedzinie, trener Patryk Czubak. – Na pewno pokazało nam to, w jaki sposób powinna rozwijać się piłka młodzieżowa pod kątem rozumienia gry. Widać, że w Warcie Poznań jest nacisk na ten aspekt i to jest prawidłowe – zakończył Krystian Guściora.

Dziękujemy za wizytę!