Enea Akademia Sportu w Szkole Podstawowej nr 78 w Poznaniu

Enea Akademia Sportu w Szkole Podstawowej nr 78

Zajęcia z cyklu Enea Akademia Sportu nie zwalniają tempa! Trzecia tegoroczna wizyta odbyła się ponownie w Szkole Podstawowej nr 78 w Poznaniu, w której udział brali kolejni uczniowie najmłodszych klas.

Tak jak poprzednim razem, spotkanie poprowadził trener sekcji dziewczęcej w Akademii Warty Poznań, Łukasz Nowak. Opowiadał dzieciom o zdrowych nawykach żywieniowych i roli sportu w codziennym życiu. Nie musiał ich jednak namawiać do aktywnego spędzania czasu, bowiem dzieci były pełne zapału i chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami sportowymi. Zajęcia miały w sobie również element zabawy – dzieci rozpoznawały herby klubowe i słuchały piosenki zachęcającej do ćwiczeń.

Później przyszedł czas na ćwiczenia w praktyce. Dzieci trenowały na sali gimnastycznej, gdzie uczyły się panowania nad piłką i sprawdzały swoje umiejętności futbolowe. Na koniec zajęć uczniowie rozegrali krótkie mecze, które sprawiły im mnóstwo frajdy. Uśmiechy na twarzach wywołały również niespodzianki przygotowane przez spółkę Enea, która jest sponsorem strategicznym Akademii Warty Poznań.