Enea została sponsorem strategicznym Akademii Warty Poznań

Enea sponsorem strategicznym piłkarskiej Akademii Warty Poznań

Enea została sponsorem strategicznym Akademii Warty Poznań, w której na co dzień swoje umiejętności piłkarskie podnosi blisko 300 zawodniczek i zawodników. Firma już od roku wspiera młodych piłkarzy poznańskiej Akademii Warty. Projekt należy do licznych inicjatyw Enei Akademii Sportu, które promują aktywność dzieci i młodzieży oraz ideę rozwoju społeczności lokalnych na terenie działania Grupy Enea.

Enea rozszerza zakres współpracy z Akademią Warty Poznań i z początkiem 2021 roku zostaje jej sponsorem strategicznym. Akademia Warty Poznań idealnie wpisuje się w założenia i filozofię szerokiego programu promującego aktywność fizyczną dzieci i młodzieży realizowanego pod nazwą – Enea Akademia Sportu. Dzięki współpracy z Wartą Poznań najmłodsi mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów.

Współpraca Enei z Wartą Poznań jest ważną częścią Enei Akademii Sportu, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci i młodzież. W ramach tego programu systematycznie rozbudowujemy system szkoleń najmłodszych zawodników. Wspólnie z profesjonalistami pomagamy młodym ludziom odkrywać sport i czerpać z niego radość. Zależy nam, by dzieci miały szansę rozwijać swoje sportowe talenty od jak najwcześniejszych lat, a później nawet grać w drużynach seniorskich − powiedział Marcin Wenzel, kierownik Biura Sponsoringu i Zarządzania Marką w Enei.

Warta Poznań, najstarszy klub piłkarski w stolicy wielkopolski, przeprowadzi m.in. akcję „Zasil Wartę swoją energią”. To program popularyzujący aktywność i sprawność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcający do uprawiania sportu, a w szczególności piłki nożnej. Uczestnicy zajęć, które odbywać będą się pod okiem profesjonalnych trenerów Akademii Warty Poznań, będą mieli szansę dostać się na treningi do Klubu oraz ubiegać się o stypendium Akademii.

Kiedy Enea rok temu zdecydowała się na wsparcie Akademii Warty Poznań, był to dla nas dowód na to, że jako Klub jesteśmy atrakcyjnym partnerem dla poważnych graczy na rynku. Teraz cieszymy się bardzo z przedłużenia umowy, bo to oznacza, że obie strony są zadowolone ze współpracy i chcą działać wspólnie z jeszcze większym zaangażowaniem. Dziękujemy za to zaufanie – powiedział Bartosz Wolny, wiceprezes Warty Poznań S.A.Akademia Warty Poznań zasilana energią firmy Enea będzie mogła realizować plan rozwoju Klubu, który ma silne poczucie społecznej odpowiedzialności biznesu. Czeka nas w tym roku wiele wspólnych akcji skierowanych głównie do osób najmłodszych, nastawionych na aktywne spędzanie czasu – dodał Bartosz Wolny.

Enea Akademia Sportu, w ramach której Enea rozszerza swoją działalność o wsparcie piłkarskich akademii, jest jednym z najważniejszych programów Grupy Enea prezentowanych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce”. W ramach programu, wspólnie ze szkołami, Enea pomaga szkolić i trenować około trzy tysiące dzieci z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Piły.

Fot. Klaudia Berda