Akademia Warty Poznań ze złotym certyfikatem PZPN

Akademia Warty Poznań ze złotym certyfikatem PZPN

Poznańska akademia zdobyła najwyższe odznaczenie w Programie Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ocenia jakość szkółek piłkarskich. Kryteria obejmowały m.in. infrastrukturę, program szkoleniowy, a także odpowiednie kwalifikacje trenerów.

Warta Poznań brała udział w drugim cyklu procesu rekrutacji, do którego przystąpiło 100 szkółek z całej Polski. Ten etap obejmował m.in. przygotowanie autorskiego programu szkoleniowego, który był warunkiem koniecznym do ubiegania się o złotą gwiazdkę. Po spełnieniu odpowiednich wymagań, wszystkie podmioty zostały poddane wizytacji i weryfikacji działań w praktyce. Ostatecznie certyfikacje otrzymało 36 klubów – 5 uzyskało odznaczenie złote, 11 srebrne, a 20 brązowe. Obowiązywać one będą w sezonie 2020/21 oraz 2021/22.

Celem programu certyfikacji jest ujednolicenie standardów prowadzenia szkółek piłkarskich, dzięki czemu szkolenie młodych zawodników może odbywać się na wyrównanym poziomie. Odznaczenie stanowi również informację dla trenerów i rodziców na temat odpowiedniej jakości treningów i programu zajęć.