Podsumowanie rundy jesiennej Młodzików i Orlików w Akademii Warty Poznań

Podsumowanie rundy jesiennej Młodzików i Orlików

Jesienią w ligach wojewódzkich i okręgowych występowały zespoły Młodzików D1 i D2 oraz Orlików E1 i E2, tocząc rywalizację nawet na kilku frontach. Ich grę podsumowali trenerzy poszczególnych roczników.

MŁODZICY D1
I trener: Daniel Ledzion
II trener: Bartosz Bejma

Zespół Młodzików D1, który jest złożony z zawodników z rocznika 2008, w rundzie jesiennej występował w Lidze Wojewódzkiej gr. 1. Drużyna zakończyła rywalizację na I miejscu, zdobywając największą liczbę bramek ze wszystkich zespołów. Przez całą rundę wielu zawodników odnotowało duży rozwój i postęp w grze, co zaowocowało powołaniami do kadry WZPN. Na zgrupowanie udali się Wojciech Golak, Jędrzej Hanuszczak, Jakub Jarzębowski, Rafał Tomczak, Kacper Czyż, Milan Wojtaszek oraz Olaf Bleja, który na co dzień występuje w roczniku starszym (C2 – 2007).

Poza rozgrywkami ligowymi zespół miał możliwość rywalizacji w meczach kontrolnych z czołowymi akademiami w kraju. Nasi podopieczni grali m.in. z Zagłębiem Lubin, ŁKS-em Łódź, Arką Gdynia, FASE Szczecin oraz Pogonią Szczecin – ulegając jedynie tym ostatnim, a z pozostałymi odnosząc zwycięstwa.

Zawodnicy zespołu D1 w połączeniu z zawodnikami rocznika młodszego D2 (2009) grali również w I Lidze Okręgowej gr. 5. Występy w tej lidze były szczególnie istotne dla chłopców urodzonych w roczniku 2009, ponieważ mieli możliwość rywalizacji z zawodnikami starszymi. Wspierani przez bardziej doświadczonych kolegów z rocznika 2008, zajęli w lidze II miejsce.

MŁODZICY D2
I trener: Adam Galas
II trener: Miłosz Nowik

Drużyna Młodzików D2 z rocznika 2009 liczy 23 zawodników, którzy w rundzie jesiennej zagrali w czterech ligach rozgrywek WZPN. W Lidze Wojewódzkiej D1 występowali Tymon Poleszak oraz Kornel Marcinkowski, natomiast pozostali zawodnicy grali w starszym roczniku Ligi Okręgowej D1, gdzie po rundzie jesiennej zajmują II miejsce (8 wygranych, 1 remis, 1 porażka). W swoim roczniku drużyna Młodzików D2 gra w Lidze Wojewódzkiej i zajmuje I miejsce w grupie z bilansem 7 wygranych spotkań i 2 remisów. Zawodnicy z tego zespołu wspomagają jeszcze swoich młodszych kolegów z rocznika 2010 w Lidze Okręgowej D2 i tam zajmują I miejsce w grupie (8 wygranych, 1 remis, 1 porażka).

W okresie jesiennym drużyna zagrała łącznie 12 meczów kontrolnych. Przeciwnikami byli: Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Jaguar Gdańsk 2008, Arkonie Szczecin 2008, 13 Poznań, Stilon Gorzów 2008, Orły Zduńska Wola, AP Krotoszyn 2008 i Arkonie Szczecin 2009. Zespół nieustannie się rozwija, w grudniu do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników: Nikodem Zieliński z Calcio Wągrowiec, Patryk Szuba z Canarinhos Skórzewo oraz Szymon Dudka z AKF Poznań.

ORLIKI E1
I trener: Bartosz Tomaszewski
II trener: Piotr Mydlikowski

W rundzie jesiennej drużyna Orlików z rocznika 2010 rywalizowała w dwóch ligach. Młodzi zawodnicy grali ze swoimi rówieśnikami w I Lidze Okręgowej, a także występowali w I Lidze Okręgowej rocznika 2009. W obu ligach drużyny zajęły I miejsce. Ligę Okręgową E1 zespół zakończył bez porażki i z bilansem bramkowym 108:16, a w rywalizacji ze starszymi zawodnikami w Lidze Okręgowej D2 nasi podopieczni tylko raz zeszli z boiska pokonani, odnotowując bilans 52:14. Najwięcej goli strzelił Aleksander Twardowski (22 bramki), natomiast najlepiej asystowali Damian Czaprański oraz Szymon Niewiadomski (po 10 asyst).

Oprócz rywalizacji ligowej, zespół rozegrał także mecze kontrolne z wiodącymi drużynami kraju, takimi jak Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Cracovia, Lechia Gdańsk, Górnik Zabrze, Widzew Łódź i Warta Gorzów Wielkopolski.

Pozytywnym wyróżnieniem w tej rundzie było powołanie dwóch naszych zawodników, Aleksandra Twardowskiego i Szymona Niewiadomskiego, na pierwszą konsultację nowoutworzonej reprezentacji WZPN rocznika 2010.

ORLIKI E2
I trener: Piotr Schulze
II trener: Wiktor Kopczyński

Chłopcy z rocznika 2011 od rundy jesiennej rozpoczęli zmagania w Lidze Okręgowej E2. Zawodnicy przygotowania do sezonu wznowili na początku sierpnia, trenując wytrwale i intensywnie. W międzyczasie spędzili kilka dni na obozie, gdzie dwie jednostki treningowe dziennie przygotowały ich do trudów zbliżających się rozgrywek. W trakcie sezonu mieli okazję zmierzyć się z wieloma renomowanymi akademiami w Polsce, podczas turniejów i gier kontrolnych. Wśród nich były m.in. Lech Poznań, Escola BARCA Akademy Warszawa, Jaguar Gdańsk, FASE Szczecin, Bałtyk Koszalin oraz APR Poznań. W sumie chłopcy wzięli udział w 28. meczach i turniejach.  

Rozgrywki ligowe zakończyliśmy na II miejscu z niewielką stratą do lidera. Jednak najważniejsze jest to, że nasi zawodnicy z każdym meczem zdobywali cenne doświadczenie i umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Możliwość zestawienia swojego potencjału z rówieśnikami z całej Polski było największą wartością dodaną w rozwoju zawodników.

Najbardziej wyróżniający się chłopcy w zespole, Oliwier Czubek i Gustaw Starosta, mieli dodatkowo możliwość trenowania i grania ze starszymi kolegami z rocznika 2010. Doświadczenie, które zdobywamy w rywalizacji z najlepszymi jest bezcenne. Stawiamy poprzeczkę coraz wyżej, dlatego przed nami nowy rok pełen wyzwań i ciężkiej pracy na treningach.