Projekt Esktra Klub w Warcie Poznań

Projekt Ekstra Klub dobiegł końca

Przez cztery ostatnie miesiące trwały nieodpłatne treningi otwarte dla dzieci ze szkół podstawowych, które odbywały się pod okiem trenerów z Akademii Warty Poznań. Z zajęć skorzystało w sumie około 40 młodych sportowców.

Ogólnopolski projekt „Ekstra Klub” powstał we współpracy z Ekstraklasą oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki i miał zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu poprzez grę w piłkę nożną. Dla wielu uczniów, którzy nie mają na co dzień regularnego kontaktu ze sportem, była to okazja do poznania kolejnych doświadczeń i nowej przygody.

Treningi ruszyły na początku sierpnia i były prowadzone przez duet trenerów z Akademii Warty Poznań – Michała Gościniaka, szkolącego wychowanków z roczników 2012 i 2013 oraz Łukasza Goińskiego, który trenuje zawodników urodzonych w 2004 roku. Podczas 90-minutowych zajęć, które odbywały się dwa razy w tygodniu, dzieci rozwijały umiejętności piłkarskie i uczyły się współpracy w grupie, a także poznawały teoretyczne aspekty związane ze zdrowym stylem życia. Co jednak najważniejsze, zorganizowana aktywność fizyczna wyzwalała pozytywne emocje wśród uczestników i pozwalała spożytkować pokłady dziecięcej energii w korzystny dla nich sposób.

Treningi były również szansą do zaprezentowania swoich umiejętności przed trenerami z poznańskiej Akademii oraz możliwością dołączenia do szkółki Warty Poznań. Zaszczepienie pasji to ważny krok w rozwoju dziecka, a dzięki akcji „Ekstra Klub” być może udało się przekonać kolejnych aspirujących zawodników do wybrania sportowej ścieżki.

#WARTOtrenować!