Podpisanie umowy z UKS Fair-Play Złotów

Kolejny klub partnerski dołączył do Warty Poznań

Projekt współpracy z klubami partnerskimi ma na celu podniesienie poziomu szkolenia w ośrodkach piłkarskich, zlokalizowanych w mniejszych regionach Wielkopolski. Do tej pory decyzję o współpracy z Wartą Poznań podjęły trzy lokalne kluby. Teraz dołączył kolejny – Football Academy Fair-Play Złotów z północnej części województwa.

Złotowska Akademia oferuje kompleksowy pakiet szkoleniowy dla młodych sportowców, obejmujący nie tylko treningi fizyczne, ale również przygotowanie mentalne. Dzieci mogą korzystać z pomocy psychologów, dietetyków, a także wykwalifikowanej kadry trenerskiej z licencjami UEFA. Ważnym elementem wychowania jest również współpraca i integracja, która odbywa się dzięki obozom i specjalistycznym warsztatom. Metody szkoleniowe FA Fair-Play uwzględniają również udział rodziców, co jest dodatkowym wsparciem dla początkujących zawodników.

Kluby podpisały umowę, na mocy której zobowiązują się do wzajemnych działań sportowych na rzecz rozwoju młodzieży. W ramach współpracy odbywać się będą mecze kontrolne oraz zgrupowania, a dla wyróżniających się zawodników przewidziane są indywidualne treningi w Akademii Warty Poznań. Na partnerstwie skorzystają także trenerzy, którzy będą mieli możliwość udziału w dedykowanych szkoleniach i warsztatach.

Wspólna praca nad rozwojem poziomu organizacyjno-szkoleniowego Akademii w Złotowie z pewnością posłuży obu stronom. Są to przede wszystkim lepsze perspektywy dla młodych zawodników, którzy będą mogli dorastać i kształcić się w jak najlepszych warunkach.