Akademia Warty Poznań nawiązała współpracę z Akademią Talentów Krotoszyn

Warta Poznań związała się z trzecim klubem partnerskim

Akademia Talentów, która funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie, została kolejnym partnerem Akademii Warty Poznań w szkoleniu młodzieży. Wcześniej do współpracy dołączyli LKS Ślesin oraz KA 4 resPect Krobia.

Idea klubów partnerskich powstała z myślą o piłkarskim rozwoju młodych zawodników w ich lokalnym środowisku. Warta Poznań chce podejmować współpracę z mniejszymi ośrodkami treningowymi w województwie, by wspólnie wdrażać najlepsze metody szkoleniowe dla początkujących sportowców.

Akademia Talentów Krotoszyn zajmuje się szkoleniem dzieci od ich najmłodszych lat. Trenerzy zwracają uwagę nie tylko na przygotowanie fizyczne i piłkarską jakość, ale również uczą podopiecznych wartości płynących ze sportowej rywalizacji. Szkolenie wychowanków już przynosi efekty, bowiem jak dotąd do Warty Poznań trafiło dwóch zawodników krotoszyńskiej Akademii – Filip Pinkowski, grający w Juniorach Młodszych B2 oraz Weronika Polak, która reprezentuje „Zielonych” w seniorskiej, IV lidze kobiet.

Kluby w ramach współpracy chcą wymieniać się zawodnikami, aby dać im szansę gry w dotąd nieznanym otoczeniu i warunkach. Taka zmiana miejsca przygotuje ich do lepszej aklimatyzacji w przyszłości, gdy przyjdzie im zmierzyć się z opuszczeniem rodzinnego domu. Kooperacja będzie opierać się również na wymianie doświadczeń z zakresu marketingu, analizy oraz organizacji, aby wzajemnie dążyć do jeszcze lepszego poziomu szkoleniowego.

Działania klubów wspiera również Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn, dla którego partnerstwo Akademii Talentów i Warty Poznań jest promocją miasta i całego regionu. Przy podpisaniu umowy był obecny burmistrz Franciszek Marszałek, dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 8 Katarzyna Maciejewska i Sławomir Chlebowski, a także przedstawiciele obu klubów. Krotoszyńską Akademię reprezentowali członkowie zarządu Łukasz Rak i Hubert Wronek, natomiast z Poznania przyjechali dyrektor Akademii Warty Poznań Wojciech Tomaszewski oraz koordynator ds. analizy i metodologii Patryk Czubak.