Kluby Partnerskie Akademii Warty Poznań, KA 4 resPect Krobia

Warta Poznań pozyskała nowego partnera

Warta Poznań nawiązała współpracę z kolejnym ośrodkiem piłkarskim, z którym wspólnie chce dbać o rozwój młodych i zdolnych zawodników. Do grona partnerów dołączyła fundacja KA 4 resPect Krobia z powiatu gostyńskiego.

Fundacja zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej. Co ważne, wpływa nie tylko na rozwój ich sprawności fizycznej, ale także wychowuje podopiecznych w duchu sportowych zasad i przejrzystej rywalizacji. Takim wartościom hołduje również Warta Poznań, która chce wesprzeć ośrodek w realizacji tych zadań.

Już teraz fundacja stawia na kompleksowe przygotowanie zawodników do profesjonalnej gry w piłkę, które obejmuje m.in. kształtowanie ich cech charakteru. W ośrodku pielęgnowane jest odpowiedzialne i sumienne podejście do treningów, zaangażowanie, a także samodzielność, którą młodzi sportowcy nabywają podczas wyjazdów na turnieje i obozy. Udział Warty Poznań w procesie szkolenia podniesie jakość sportową zawodników, ale też pozwoli im rozwijać wartości wyniesione z fundacji KA 4 resPect. Klub Esktraklasy chce dzielić się swoimi metodami z zakresu szkolenia, które nieustannie realizowane jest w Akademii Warty Poznań.

Tak jak w przypadku partnerstwa z LKS Ślesin, na współpracy zyskują oba podmioty. Najważniejszą korzyść otrzymują jednak młodzi zawodnicy, którzy dostaną szansę na ścieżkę rozwoju w innym otoczeniu oraz podjęcia rywalizacji z mocniejszymi przeciwnikami. Współpraca obejmuje bowiem obserwację i analizę zawodników, a w dalszym kroku włączenie tych najlepszych do uczestnictwa w programach szkoleniowych poznańskiej Akademii.

Warta Poznań i fundacja KA 4 resPect będą również współdziałać w obszarze marketingu, promocji oraz mediów, by doskonalić swoją wiedzę na tych płaszczyznach. Taka wymiana doświadczeń z pewnością przełoży się na działania szkoleniowe, które zmienią przyszłość młodych talentów piłkarskich.  

Nad projektem czuwają Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań oraz Patryk Czubak, koordynator ds. metodologii i analizy w Klubie. Wspólnie z prezesem fundacji, Łukaszem Kaczmarkiem, będą dążyć do stworzenia jak najlepszego ośrodka w województwie, szkolącego przyszłych piłkarzy.