Enea Akademia Sportu w Szkole Podstawowej nr 27 w Poznaniu

Enea Akademia Sportu ponownie w Szkole Podstawowej nr 27

Po raz kolejny akcja Enea Akademia Sportu odbyła się w Szkole Podstawowej nr 27 im. Stefana Czarnieckiego, która mieści się na osiedlu Winiary w Poznaniu. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Łukasza Nowaka, trenera Akademii Warty Poznań.

Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach i chętne dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat sportu. Poznały również produkty, jakie warto wprowadzić do zdrowej diety, a także czego powinno się unikać, by zachować dobrą kondycję. Nie było przy tym nudy – warsztaty urozmaiciła piosenka motywująca do ćwiczeń oraz zabawa w odgadywanie herbów piłkarskich. Dużą furorę zrobił też puchar, który piłkarze „Zielonych” otrzymali za awans do Ekstraklasy. Lśniące trofeum było dla uczniów namacalnym symbolem pracowitej drogi, którą musi przejść sportowiec w celu osiągnięcia sukcesu.

Nie mogło również zabraknąć treningu piłkarskiego. Trener Nowak sprawdził refleks dzieci podczas różnych gier, a także pokazał im, jak pracować z piłką. Zwieńczeniem zajęć był mecz, który wzbudził spory entuzjazm uczniów i dał możliwość do zaprezentowania swoich umiejętności. Dzieci z zaangażowaniem podeszły do rywalizacji, czerpiąc przy tym dużo radości z gry i strzelanych goli.

Na pożegnanie uczniowie dostali upominki od Klubu oraz spółki Enea, sponsora Akademii Warty Poznań. Wśród nich znalazły się zabawki, świecące długopisy, gwizdki oraz karty z wizerunkiem piłkarzy pierwszego zespołu. Oby prezenty służyły młodym sportowcom i przypominały im, że #WARTOtrenować!