Enea Akademia Sportu Warta Poznań

Trwa akcja Enea Akademia Sportu w poznańskich szkołach

W kolejnej edycji projektu Enea Akademia Sportu ponownie odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie drugich klas.

W rolę nauczyciela wcielił się trener Łukasz Nowak, który prowadzi zespół dziewczynek w Akademii Warty Poznań. Wizycie towarzyszył również trener Przemysław Otuszewski, pełniący funkcję drugiego szkoleniowca Warty II Poznań i na co dzień pracujący z uczniami tej szkoły. Dzieci w formie zabawy poznały zalety aktywnego trybu życia oraz żywiołowo opowiadały o swoich przygodach ze sportem. Na koniec warsztaty przeniosły się na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie trenowali z piłką i bawili się w berka.

Zajęcia sprawiły dużo frajdy, o czym opowiadali sami uczestnicy. Amelce z 2a najbardziej spodobała się piosenka, której słowa zachęcały do uprawiania sportu. Zwolenników utworu było zresztą więcej – podczas oglądania video dzieci przytupywały nogą i kołysały się w rytm melodii. Koleżanka Amelii, Julka, wskazała z kolei na nowe rzeczy, których dowiedziała się o żywieniu oraz treningach, z zainteresowaniem słuchając wskazówek trenera Nowaka. Dziewczynki dobrze bawiły się również podczas odgadywania herbów klubowych, które – wbrew pozorom – nie sprawiły im dużej trudności.

Chłopcy odnieśli się z kolei do zajęć fizycznych. Ignaś z 2a z przekonaniem stwierdził, że mecz piłki nożnej był najlepszą częścią zajęć, jednak żałował, że udało się rozegrać tylko jeden. Jego opinię podzielili koledzy z równoległej klasy, którzy grali z Ignacym w jednej drużynie. Z kolei Igorowi z 2c przypadły do gustu prezenty, które uczniowie otrzymali od Klubu oraz sponsora głównego, spółki Enea. Uśmiechy wzbudziły pamiątkowe karty z wizerunkiem piłkarzy Warty Poznań, Roberta Janickiego oraz Łukasza Trałki, które znalazły się w upominkowych paczuszkach.

Zajęcia doskonale podsumowała Gabrysia z 2c, której podobało się… wszystko! Mamy nadzieję, że entuzjazm pozostanie w dzieciach i już na stałe wprowadzą aktywność ruchową do swojego życia.

#WARTOtrenować!