Enea Akademia Sportu w SP 15

Enea Akademia Sportu w Szkole Podstawowej nr 15

Pierwsze spotkanie w ramach projektu Enea Akademia Sportu odbyło się w Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Zajęcia dla uczniów poprowadził trener Łukasz Nowak, który na co dzień szkoli najmłodszą drużynę dziewczynek w Akademii Warty Poznań.

Warsztaty przebiegały w dwóch etapach. Na początek trener Łukasz Nowak omówił z dziećmi zasady zdrowego odżywiania oraz cechy funkcjonowania dobrego sportowca. Wytłumaczył również, jak dbać o prawidłowy rozwój fizyczny i czego należy unikać, by zachować zdrowie i kondycję. Nie brakowało również gier i zabaw – młodzi uczniowie rozwiązywali zagadki, a także mieli możliwość zobaczenia z bliska pucharu, który otrzymali piłkarze I zespołu Warty Poznań za awans do Ekstraklasy.

Po zajęciach teoretycznych, przyszedł czas na ćwiczenia fizyczne. Trener Akademii Warty Poznań zachęcał uczniów do sportu poprzez aktywną zabawę, która sprawiła im dużo frajdy i uśmiechu. Na koniec zostały rozegrane krótkie mecze piłki nożnej na świeżym powietrzu.

Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały gadżety klubowe oraz zestawy z firmy Enea, która jest sponsorem głównym Akademii Warty Poznań.

Obejrzyj materiał z zajęć, przygotowany przez Warta TV.